http://przystan.maranatha.pl

Wegetarianizm PDF Drukuj Email

 

Wegetarianizm szczególne w ostatnich latach cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zdecydowanie wzrosła liczba wegetarian. Są oczywiście różne powody dla których ludzie decydują się na przyjęcie właśnie takiego stylu życia. Dla niektórych jest to sprawa etyki lub zdrowia, niekiedy decydują o tym względy religijne. Równie dobrym powodem dla kogoś mogą być względy estetyczne lub smakoszostwo.

Spora część adwentystów (mówimy tu o tym, ponieważ strona ta stanowi część strony Kościoła Adwentystów w Kołobrzegu) poważnie traktuje sprawy szeroko rozumianego zdrowia, tak więc pozwoliliśmy sobie na zamieszczenie tych materiałów na naszej stronie.

 

Na stronie tej znajdują się ogólne informacje dotyczące wegetarianizmu (dlaczego vege), również informacje o sporej ilości książek, które można kupić za naszym pośrednictwem (książki vege), a także bogaty zbiór artykułów (artykuły vege). 

 

Z całą stanowczością pragniemy zaznaczyć, że dobra kuchnia wegetariańska spełnia wszystkie wymogi: jest bardzo zdrowa, szybka i łatwa. Aby wyjść na przeciw potrzebom wielu ludzi, którzy poszukują praktycznych wskazówek odnośnie przygotowywania pożywnych, zdrowych a zarazem smacznych potraw, zamieszczamy na naszej stronie pewną ilość przepisów (przepisy vege).

 

Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek pytania, mogą zwrócić się do nas pisząc do webmastera strony, który również jest wegetarianinem (od 1987 roku).

 

W związku z tym, że strona ta jest zatytułowana Wegetarianizm i nie tylko”, nie bez powodu znalazły się tu informacje o szkodliwości palenia, picia alkoholu, kawy. Troska o zdrowie nie kończy się z przejściem na wegetarianizm. Dlatego zapraszamy do przejrzenia i tych materiałów (kliknij tutaj). Zapraszamy również do przejrzenia strony na temat ekologii.